Hamilelik Öncesi Hazırlık

hamilelik öncesi hazırlık

Hamilelik öncesi hazırlık, Hamilelik mi düşünüyorsunuz? İşte şimdi nasıl hazırlanabileceğinizi öğrenmenin tam zamanı. Böylece hamilelik testi pozitif çıktığı anda kendinizi  hazır hissetmeye başlayabilirsiniz.

Hamilelik Öncesi Hazırlık

Aklınıza gelen Aile Kurmaya Hazır mıyım sorusu, hamile olduğunuzu öğrenmeden çok önce başlar. Mümkün olduğunca doğru adımlar atarak bu süreci kolay tamamlayabilirsiniz.  Bütçenizi ve ilişkinizi bebek düşüncesine uygun hazırlamaya başlarsanız, anneliğe de daha yumuşak bir geçiş yapacaksınız.hamilelik öncesi hazırlık

Mali durumunuzu bir bebek için hazırlamak

Bunu iki basit adımda ele alalım.  Bebek bütçenizi hesaplayın ve birikimlerinizi artırın . Bir bebeğe sahip olmanın ve büyütmenin ne kadara mal olacağına dair bir fikriniz olduğunda, bu ihtiyaçları karşılamak için para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle bir aile olarak ayık giderlerinizi kaba taslak olarak hesaplayın. Bunu takiben  mevcut aylık bütçenize göre doğacak olan bebeğe harcayacağınız miktarı belirleyin. Yeni bütçenizle tanışın! Hamile kalmadan önce şimdi bir ön çalışma yapın. Dışarıda yemek yemeyi kısmanız ya da geçiminizi sağlamak için fazladan iş gerekebilir, ancak bu çaba, bebeğinizin ihtiyaç ve harcamalarına öncelik vermeyi öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Ve elbette, bu ön çalışmada biriktirdiğiniz parayla ne yapacağınızı biliyorsunuz: Kolayca çekebileceğiniz bir tasarruf hesabına ekleyin. Finansal olarak hazırlıklı olmak, bilinmeyen hakkındaki stresi çok iyi azaltabilir ve çocuk bakımı, iş ve yeni bir ebeveyn olarak karşılaşacağınız diğer seçenekler açısından esneklik sağlayabilir. Ayrıca ekstra harcamalar ortaya çıktığında, alıştığınız yaşam tarzını desteklemeye yardımcı olabilir.