Hamile Kalmak İçin Seks Pozisyonları

hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları

Hamile Kalmak İçin Seks Pozisyonları Nelerdir?

Hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları nelerdir sorusuna genel olarak cevabımız Bu yedi seks pozisyonu, bebek yapma şansınızı artırabilir. Ancak en önemli şeyin tutarlı bir rutini sürdürmek olduğunu unutmayın.

Bir aile kurmaya hazır mıyım? Bebeğe hamile kalmak için “yanlış” seks pozisyonu yoktur – ancak spermin yumurtayla buluşma olasılığını artıran birkaç pozisyon olabilir Hamile kalmak için her bir en iyi seks pozisyonunun arkasındaki bilimsel kanıt yetersiz olsa da (veya gerçeği söylemek gerekirse, mevcut olmayabilir), fizik sizin tarafınızda, öyleyse neden onlara bir koşuşturma vermiyorsunuz? Kaybedecek bir şeyin yok sonucunda kazanacağın bir bebeğin var. 🙂

Seks Pozisyonları Neden Önemlidir?

“Hiçbir pozisyon gebe kalmayı garanti etmeyecek olsa da, hastalara misyoner gibi yerçekiminden yararlanmaya yardımcı olan pozisyonları düşünmelerini söylüyorum” diyor sendikasyon talk show The Doctors’ın kadın doğum uzmanı ve yardımcı sunucusu Nita Landry . “Ancak pozisyon, denemeye başlamadan önce sağlıklı olmak kadar önemli değil.” Hem sizin hem de eşinizin bebek yapma şeklinizin iyi olduğundan emin olmak için doktorlarınızı görmenizi tavsiye ediyor: İdeal olarak, vücut kitle indeksiniz (BMI) sağlıklı aralıktadır, diyetinizden yeterince folik asit alıyorsunuzdur ve alkole kolay gidiyorsunuz (tamamen ortadan kaldırmıyorsa)

Bu kontrolü listenizden çıkardıktan sonra, ön hazırlık aynı zamanda bir yumurtlama takvimi tutarak ve yumurtlama belirtilerini bilerek ne zaman yumurtladığınızı bilmeyi de içerir . Landry, doğurgan olduğunuz günlerde (genellikle yumurtlamadan önce beş gün ve bundan 24 saat sonra) iki günde bir seks yapmayı hedeflemek isteyeceksiniz, diyor. Hamile kalma şansınızı artırmak için tam olarak ne zaman ve ne sıklıkta seks yapmanız gerektiği konusunda daha fazla ayrıntı için, bebek yapma için seks kılavuzumuza bakın

Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları

Tamam, şimdi merak ediyorsunuz: Bebeğe hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları nelerdir Bu yöntemlerle ilgili sihirli (veya kusursuz) hiçbir şey yoktur; onlar sadece spermi yumurtaya verimli bir şekilde almak için en iyi seçenekleriniz.

Hangi pozisyonları denemeye karar verirseniz verin, sonrasında en az 15 dakika uzanmayı düşünün. Bir British Medical Journal araştırması , intrauterin tohumlamadan (IUI) sonra yatan kadınların yüzde 27’sinin hamile kaldığını, işlemden hemen sonra uyanan kadınların yüzde 17’sinin hamile kaldığını bildirdi. Bu çalışma, spermin doğrudan rahme enjekte edildiği doğurganlık tedavisi gören kadınlara odaklanmış olsa da, avantajı eski moda cinsel ilişki için de geçerli olabilir. Bu yüzden, hamile kalmak için bu seks pozisyonlarını deneyin, değiştirin, ama hepsinden önemlisi eğlenin.

  1. Misyoner Pozisyonu

Misyoner Pozisyonu

İlişkisel bağlantılara bakan birkaç çalışma, misyoner pozisyonunun bir avantaj sunabileceğini ima ediyor. Teori: Misyoner pozisyonunda kadın bacakları açık şekilde sırt üstü yatarken erkek onun üzerinde bulunuyor. Kadın için en rahat pozisyonlardan biri olduğu aşikar. Üstte erkekte, bir kadının serviksi vajinal meni havuzuna daha kolay dalarak , koruyucu servikal mukusa sperm erişimi sağlar .

  1. Köpek Stili Pozisyonu

Bazı erkekler misyoner stilinden hoşlanmazlar çünkü bu onlar için yorucu olabilir. Klinik psikolog ve seks terapisti Mindy R. Schiffman, “Misyoner pozisyonu erkekler için daha zorlu, çünkü tüm ağırlıklarını size vermemek için kaslarını kullanmaları gerekiyor, bu da üzerlerinde ekstra baskı oluşturuyor” diyor. New York Üniversitesi Doğurganlık Merkezinde ve New York City’de özel muayenehanesinde.

Köpek Stili Pozisyonu

Bu durumda çiftler köpek stili gibi farklı bir pozisyon deneyebilirler. Bu popüler seks pozisyonu, erkeğin arkadan girmesiyle kadını dört ayak üzerine durmasıyla olur. Daha derin penetrasyona izin verir, bu da meni serviksin açılmasına daha fazla erişim sağlar.

  1. Ters Kovboy Kız Pozisyonu

Bu seks pozisyonunda, kadın kendini partnerinin yüzünden uzağa bakacak şekilde yerleştirir. Açı, optimum etkinlik için penetrasyon derinliğini kontrol etmesine izin verir.

Ters Kovboy Kız Pozisyonu

  1. Deniz Kızı Pozisyonu

Kadın yüksek ve düz bir zemine belinden aşağısı altta kalacak şekilde uzanır. Bu sırada erkek yüzü dönük bir biçimde kadını kalçasından kaldırır ve bacaklarını göğsüne yaslar. Kadının belinin altında bir yastık olması birleşmeyi kolaylaştırır.

Deniz Kızı Pozisyonu

  1. Asma Kilit Pozisyonu

Kadın yüksek bir eşyanın köşesinde oturur ve kollarıyla kendini arkadan destekler. Bu sırada erkek kadının önünde durur ve onun bacaklarını beline dolayarak kalçasından tutar. Partnerlerin yüzü birbirine dönük olduğu için birbirlerine bakabilirler…

Asma Kilit Pozisyonu

  1. El Arabası Pozisyonu

Bebek yapma seksinin biraz maceralı olamayacağını kim söylüyor? Bu atletik pozisyonda kadın, ayakta duran partnerinin bacaklarını tutar, bacaklarının etrafına çeker ve ona girerken elleriyle kendini tutar. Yine derin penetrasyon ve rahim ağzına yakınlık sağlar.

El Arabası Pozisyonu

  1. Favori Pozisyonunuz

Hamile kalmak için en iyi seks pozisyonunun aslında en sevdiğiniz pozisyon olması daha olasıdır. Partinerinizle yaşayacağınız uyum ve kendinizi olayların akışına bırakıp o anın tadını çıkarmak bile yeterli olabilir. Sadece hamilelik düşüncesiyle kendinizi strese sokmuş bile olabilirsiniz. Bu stresi eşinize yansıtmakta olası. Sadece o ana odaklamanız kendinizi daha iyi hissettirebilir.

Seks Yaptıktan Sonra Hamile Kalma Oranı Nasıl Artırılır?

Bu soru çoğu zaman tartışmaya açık bir sorudur.  Çoğu uzman, seks yaptıktan sonra 30 dakika boyunca sırt üstü yatmanız gerektiği söylenir, ancak bunu hangi derece doğru olduğu sorgulanabilir.

Kendinizi bir yastığa dayamak veya bacaklarınızı duvara dayamak bir fark yaratmayabilir.  Dr. Schiffman, ” Ejakülat içinize girdiğinde, sperm zaten servikal mukustadır ve bu, spermi döllenme için orada tutmaya çalışır ” diyor.

hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları

Gebe kalma şansınızı etkileyebilecek başka bir faktör daha var: kayganlaştırıcı. Düzenli yağın sperm sağkalımını olumsuz etkilediği gösterilmiştir. “Doğurganlık dostu” veya “sperm dostu” olarak satılan kayganlaştırıcıları arayın ve sperm öldürücü içermediklerinden emin olun.

Gebe Kalmak İçin Orgazm Olmak Şart mı?

Orgazm, her iki partner için de yoğun bir zevk duygusudur. Bazıları bunu bir karıncalanma hissi olarak tanımlarken, diğerleri bunu patlayıcı bir his olarak tanımlar. Erkeklerde orgazm spermin boşalmasına yol açarken, kadınlarda yağlanmış vajina duvarları ve şişmiş bir klitoris ile birlikte birikmiş gerginliğin serbest bırakılmasını içerir.

Birçok kadın, orgazmın hamile kalmalarını kolaylaştırıp kolaylaştırmadığını merak eder. Cevap hayır. Orgazm, bir kadının rahatlamış hissetmesine ve seksten zevk almasına yardımcı olur, ancak rahimdeki hafif kasılmalar spermin fallop tüplerine doğru hareket etmesine yardımcı olabilir. Ancak bu kasılmalar orgazm olmadan da gerçekleşir. Bu nedenle hamile kalmak için orgazm olmak şart değildir.