Hamile Kalmak İçin Seks Önerileri

Hamile Kalmak İçin Seks Önerileri

Hamile Kalmak İçin Seks Önerileri Bunu sende merak edenlerdensen bu makale tam size göre. Önerilerimize geçmeden daha önce yazdığımız Hamile Kalmak için Seks Pozisyonları Nelerdir? makalemize göz atabilirsiniz. Herhangi bir kesinlik belirtmediğini de şimdiden söyleyelim.

Hamile Kalmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Gebe kalmak için en iyi zaman, bir kadının “doğurganlık dönemidir.” Yumurtlama, yumurtalıklar, fallop tüpünden aşağı doğru ilerleyen ve 12-24 saat hayatta kalan bir yumurtayı serbest bıraktığında meydana gelir. Yumurta spermle döllenirse hamile kalabilirsiniz; şans, yumurtlamadan sonraki 24 saat içinde ve bir gün öncesinden en yüksektir. Ancak sperm üreme sisteminde üç ila beş gün yaşayabildiği için, yumurtlamadan önceki beş gün içinde cinsel ilişkiye girerek hamile kalmak da mümkündür. (Başka bir deyişle, beş günlük sperm, yeni salınan bir yumurtayı hala dölleyebilir.

Hamile Kalmak İçin Seks Önerileri

Yumurtlamayı Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Pek çok kadın, yumurtlamanın, adetlerinin ilk gününden 14 gün sonra gerçekleştiğine dair ders kitabı kuralına uyar – ancak gerçek şu ki, döngü uzunlukları değişir ve yumurtlama her ay aynı zamanda gerçekleşmez, diyor Profesör Mchelle Seibel. Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum.

Bazı kadınlar yumurtlama semptomlarını tespit edebileceklerini düşünürler . OB-GYN ve The Mommy’nin yazarlarından Yvonne Bohn, “Vücudunuzla uyum içindeyseniz, yumurtlamadan birkaç gün önce yumurta akı benzeri vajinal akıntınızın arttığını fark edebilirsiniz” diyor. Docs Hamilelik ve Doğum İçin En İyi Kılavuz . Ancak birçok kadın bunu özlüyor ve bazıları yanlışlıkla normal akıntılarının yumurtlama belirtisi olduğunu düşünüyor.

Dr. Seibel tahmin etmek yerine yumurtlama tahmin kiti kullanmanın daha doğru bir cevap verebileceğini söylüyor. Bazal vücut ısınızı ölçmek veya adet döngünüzü takip etmek, hamile kalmak için en iyi günler için yumurtlamayı belirlemenize de yardımcı olabilir.

Yumurtlamayı Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Hamile Kalmak İçin Ne Sıklıkta Seks Yapmalısınız?

Erkeğinizin spermini “kurtarmak” için seksi kesmenin veya sadece yumurtlama sırasında seks yapmanın hamile kalmayı kolaylaştıracağını düşünebilirsiniz. Ancak çok fazla çekimser kalmak gebe kalmayı engelleyebilir. Gerçekten de, seksi ertelemek sperm sayısını artırabilirken , sperm hareketliliğini de azaltabilir. Dahası, “seks sadece yumurtladığınızı düşündüğünüz zamanla sınırlıysa, doğurganlığı kaçırmak kolaydır, çünkü birçok kadın aslında olmadıklarında yumurtladıklarına inanır” diyor tıbbi direktör Samuel Wood. La Jolla, CA’daki Üreme Bilimleri Merkezi.

Hamile Kalmak İçin Ne Sıklıkta Seks Yapmalısınız

Gebe Kalmaya Çalışırken Her Gün Seks Yapmak Kötü mü?

Öte yandan, çok sık seks yapmak da potansiyel sorunlara neden olabilir, diyor Dr. Wood. “Yalnızca üreme amaçlıysa, günde birkaç kez veya hatta her gün seks yapmak ‘tükenmişliğe’ neden olabilir ve çift, seksi yumurtlama öncesi bir angaryadan biraz daha fazlası olarak görmeye başlayabilir” diye açıklıyor. Ve en doğurgan olduğunuzda, eşlerden biri veya her ikisi seks yapmakla ilgilenmeyebilir ve bu da kaçırılmış bir fırsatla sonuçlanabilir.

Gebe Kalmaya Çalışırken Her Gün Seks Yapmak Kötü mü

Günün Hangi Saatinde Seks Yapmalısınız?

Gebe kalmak için ne zaman seks yapacağınızı merak ediyorsanız, sabah en iyi seçeneğiniz olabilir. Veya, özellikle, erkeğiniz iyi bir gece uykusu çektikten sonra, diyor Ohio Eyalet Üniversitesi Tıp Merkezi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Yardımcı Doçenti Melissa M. Goist. Uyurken, vücudu gün içinde kaybettiği spermleri yeniler. Dr. Goist, ortalama sperm hücresinin oldukça kısa bir raf ömrüne sahip olmasına rağmen, cesur yüzücülerin bile jakuzilerden veya bisiklete binme gibi egzersizlerden çok ısınırlarsa son kullanma tarihlerine erken ulaşabileceğini söylüyor.

Günün Hangi Saatinde Seks Yapmalısınız

Seks için En İyi Pozisyon Nedir?

Sağduyu, derin penetrasyonun (arkadan giriş ve misyoner gibi pozisyonlar yoluyla) spermi servikse daha yakın dağıtacağını söylüyor, ancak teoriyi destekleyecek hiçbir kanıt yok. İşe nasıl başladığınıza bakılmaksızın, boşalmadan sadece birkaç saniye sonra servikal kanalda sperm bulunur. New York’taki Mount Sinai Hastanesi’nde OB-GYN’den Dr. Shari Brasner, bu, en sevdiğiniz pozisyonun hamile kalmak için en iyi şansı verdiği anlamına geliyor, diyor. “Seksin rahatsız edici veya garip olması için hiçbir sebep yok.”

Seks için En İyi Pozisyon Nedir

Hamile Kalmak İçin Spermi Ne Kadar Süre İçinde Tutmalısınız?

Saint Barnabas Medical’deki Üreme Tıbbı ve Bilimi Enstitüsü’nde üreme endokrin ve kısırlık bölümü müdürü Serena Chen, “Bir erkek boşaldığında, sperm yüzerek dışarı çıkar, doğrudan servikal mukusa ve fallop tüplerine gider” diyor. Pensilvanya’daki merkez. “Bu, ilişki sırasındaki pozisyondan bağımsız olarak birkaç saniye içinde olur.”

Bazı kadınlar, seksten sonra 20 dakika boyunca kalçalarınız yüksekte sırt üstü yatmanın, her spermin ödül için bir dövüş şansı elde etmesini sağlamaya yardımcı olacağını düşünür, ancak bu inancın hiçbir bilimsel temeli yoktur. Kesinlikle TTC seksinden sonra rahatlamak için bahane bulun, ancak zamanınız kısıtlıysa, spermin içeri girmesi için “beklemeniz” gerekmez.

Hamile Kalmak İçin Spermi Ne Kadar Süre İçinde Tutmalısınız

Seksten Sonra Hamile Kalmak Ne Kadar Sürer?

Konsepsiyon, cinsel ilişkiden altı gün sonra gerçekleşebilen üreme kanalında spermin yumurtayı döllemesinden kaynaklanır. Oradan, döllenmiş yumurta rahme gidecek ve hamileliği başlatmak için rahim zarına yerleşecektir. Peki implantasyon seksten ne kadar sonra gerçekleşir? Genellikle yaklaşık altı ila 12 gün. Bazı kadınlar , hafif lekelenme veya kramp gibi implantasyon semptomlarını fark ederken, diğerleri görmez (her iki durum da normaldir)

Seksten Sonra Hamile Kalmak Ne Kadar Sürer

Oral Seks Gebelik Şansını Etkileyebilir mi?

Ön sevişme katili olmamakla birlikte, salya hamile kalma şansınızı etkileyebilir. Teorik olarak servikal mukusunuza müdahale edebilir, vajinal yolunuzdaki pH’ı değiştirebilir (sperm için kabul edilemez hale getirir) ve hatta cesur yüzücüleri ortadan kaldırabilir. Klitoral stimülasyon sizi havaya sokmanıza yardımcı oluyorsa, erkeğinizden doğurganlık açısından güvenli kayganlaştırıcıya ulaşmasını ve bunun yerine parmaklarını çalıştırmasını isteyin. Oyun sırasında yüz yüze ve ağızdan ağza olmak daha da samimi olabilir.

Oral Seks Gebelik Şansını Etkileyebilir mi

Orgazm Hamile Kalmanıza Yardımcı Olur mu?

Bazı uzmanlar, orgazm sırasındaki uterus kasılmalarının, spermi servikse itmeye yardımcı olduğuna inanıyor, ancak kesin olan bir şey var – orgazm sırasındaki karıncalanmalar (ve oksitosin seli) kesinlikle sizi rahatlatıyor. Ve bu, bebek yapma konusundaki en büyük engelleyiciyi çoktan temizlediğiniz anlamına gelir: stres. İngiliz belgeseli The Great Sperm Race’de, üreme fizyologu Joanna Ellington, “Cinsiyet ne kadar iyi olursa, gebe kalma şansı o kadar iyi olur” diyor. Programda ortaya çıkan araştırmaya göre, tamamen uyarılmış erkekler yüzde 50’ye kadar daha fazla boşalacaktır. Dr. Ellington diyor. Elbette,

Orgazm Hamile Kalmanıza Yardımcı Olur mu

Doğurganlık Sorunlarıyla Nasıl Başa Çıkmalısınız?

İki veya üç aylık denemeden sonra, hüsrana uğramak kolaydır. Bu, bir doğurganlık uzmanıyla acil bir randevunun uygun olduğu anlamına gelmez. Dr. Wood, ” İdeal koşullar altında bile, mükemmel doğurgan çiftlerin hamile kalmaları birkaç ay sürebilir ” diyor. 35 yaşın altındaysanız, düzenli adet döngüleriniz varsa ve doğurganlığı etkileyebilecek altta yatan sağlık sorunlarınız yoksa, Dr. Wood bir yıl beklemenizi tavsiye ediyor.

Doğurganlık Sorunlarıyla Nasıl Başa Çıkmalısınız

Bir Doğurganlık Doktoruna Ne Zaman Görünmelisiniz?

Çoğu heteroseksüel çift, bir doğurganlık doktoruna görünmeden önce bir yıl beklemelidir – ancak bazı durumlarda, daha sonra değil, daha erken bir randevu almak en iyisidir. Dr. Chen, ” 35 yaşında veya daha büyükseniz, altı ay boyunca denemeden başarılı olamadıktan sonra bir doğurganlık uzmanı görmelisiniz ” diyor. Daha gençseniz ve düzensiz adet dönemleriniz veya cinsel yolla bulaşan enfeksiyon (CYBE), ektopik gebelik , pelvik inflamatuar hastalık (PID) veya doğurganlığı veya hamileliği etkileyebilecek diğer sağlık sorunlarınız varsa, Dr. Chen bunun iyi bir fikir olduğunu söylüyor. hemen bir uzman aramak için.

Şunu da not etmek önemlidir: Bir çift hamile kalmakta zorlandığında, kadını suçlamak için bu kadar acele etmemelidirler. Dr. Chen, “İlk günden itibaren çiftlerin kadın, erkek, her ikisi veya basitçe açıklanamayan kısırlık olabileceğini düşünmeleri gerekiyor” diyor. “Kısırlık sorunlarının yaklaşık yarısı kadınla, yüzde 40’ı erkekle ve diğer yüzde 10’u da ya ikisi ya da ikisi ile ilgili.” En iyi şey, diye ekliyor, her iki ortağın da kesin olarak bilmek için değerlendirilmesi.

Bir Doğurganlık Doktoruna Ne Zaman Görünmelisiniz

Yağlayıcı Hamileliği Etkileyebilir mi?

Bir daha yağa uzandığınızda iki kez düşünün. Servikal mukus, spermi kendi başına oldukça yüzerek hareket ettirir. Ayrıca, çoğu kayganlaştırıcı servikal mukus ile etkileşime girebilir , vajinal kanalınızdaki pH’ı değiştirebilir ve sperm hareketliliğini olumsuz etkileyerek spermin yumurtaya ulaşmasını zorlaştırabilir. Seks sırasında gerçekten ekstra yağlamaya ihtiyacınız varsa (sevişmekten çok bebek yapmaya odaklandığınızda yaygın bir sorun), Pre-Seed gibi “sperm dostu” bir kayganlaştırıcı kullanmak hamilelik şansını artırmak için en iyi seçeneğinizdir. Dr. Brasner diyor.

Yağlayıcı Hamileliği Etkileyebilir mi

Hamile Kalma Şansınızı Başka Nasıl Artırabilirsiniz?

Çiftler genellikle hamile kalmaya çalışırken üreme sağlıklarına o kadar yoğun bir şekilde odaklanırlar ki genel sağlıklarını ihmal ederler. Hayat, servikal mukus, sperm sayısı ve işi yapmaktan ibaret hale gelir. Ancak genel olarak sağlığınıza dikkat etmeniz önemlidir çünkü kilo, sigara, stres ve ilaçlar gibi sorunlar da doğurganlığı etkileyebilir , diyor Dr. Chen. Hamile kalmaya çalışmadan önce, hem sizin hem de erkek arkadaşınızın doğurganlığı veya hamileliği etkileyebilecek herhangi bir sorunu tartışmak için tıbbi muayeneden geçmesi iyi bir fikirdir.

Hamile Kalma Şansınızı Başka Nasıl Artırabilirsiniz

Ek Aile Planlaması Seçenekleri

Bebek sahibi olmanın başka yolları da var. Alternatif aile planlaması seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki sayfalara göz atın:

  • Sperm Bağışı Gerçekler
  • Yumurta Donasyonu Gerçekleri
  • Evlat Edinme Gerçekleri
  • Koruyucu Bakım Gerçekleri
  • Tüp Bebek Gerçekleri
  • IUI Gerçekleri
  • Kısırlık Desteği

Facebook Sayfamız: Annelik Dünyası