Çocuk Sahibi Olmaya Hazır Mıyım?

Çocuk Sahibi Olmaya Hazır Mıyım

Çocuk Sahibi Olmaya Hazır Mıyım? yada Çocuk Sahibi Olmaya Hazır Mısın? Bir aile kurma düşüncesi, karmaşık duyguları ortaya çıkarabilir.  Heyecan, endişe, korku, umut ve daha fazlası!

Çocuklarınız için mutlu, güvenli bir yuva yaratmayı ve onlara sahip olduğunuz ya da olmasını istediğiniz çocukluğu vermeyi hayal edebilirsiniz. Bu dünyaya yeni bir hayat getirme fikri konusunda gergin olabilirsiniz  ve  çocuk yetiştirmek için uygun olup olmadığınızdan emin değilsiniz. Veya arada kalmış olabilirsiniz…

Çocuk sahibi olmak, temel yaşam biçiminizi, çocukluğunuzdan miras aldığınız değerleri, ebeveynlerinizle olan ilişkinizi, umutlarınızı, hayallerinizi ve endişelerinizi keskin bir şekilde odak noktası haline getiren bir deneyimdir. Kafanızın karışması ve çelişkiye düşmeniz tamamen normaldir. Sonuçta, bu büyük bir karar!

Çocuk sahibi olmaya karar vermeden önce karar vermeniz gereken bazı şeyler hakkında düşünmek size fayda sağlayabilir. Bunlar şunları içerir:

İlişkinizin Durumu?

Eşinle ilişki durumun nasıl gidiyor? Mutlu, istikrarlı bir yerde misiniz yoksa son zamanlarda çok tartıştınız mı? Çocuk sahibi olmak, bir ilişki üzerinde çok fazla baskı oluşturabilir ve mevcut sorunları daha da karmaşık hale getirebilir. Bu zorlukla birlikte yüzleşecekseniz, güçlü bir temele sahip olmak önemlidir.

Çocuk Sahibi Olmaya Hazır Mıyım 2

Çocuklar İçin Hazır Mısınız?

Çocuk sahibi olmayı düşündüğünüz nedenleri düşünmek isteyebilirsiniz. Kendiniz istediğiniz için mi çocuk düşünüyorsunuz yoksa yakın çevreden beklenti üzerine mi çocuk düşüncesine giriyorsunuz?  Bunu belirlemede fayda var. Çünkü çocuğunuzu yetiştirecek olan ve sorumluluğunu üstlenecek olan kişi sizsiniz. Çocuk sahibi olmak büyük bir karardır ve ciddi bir şekilde düşünmeden girilmesi gereken bir şey değildir.

Siz ve Eşiniz Aynı Tarafta Mısınız?

Düşünülmesi gereken en büyük soru şudur: ikiniz de çocuk istiyor musunuz? Ve bunun ötesinde: konu ebeveynlik ve aile kurmaya geldiğinde birbirinizin fikir ve tutumlarının farkında mısınız? Her biriniz çocuğunuzun geleceği için neler düşünüyorsunuz? Hem ne istediğinizi hem de ne beklediğinizi anladığınızdan emin olmak, ilerlemeniz için size çok daha güçlü bir temel sağlayacaktır.

Çocuk Sahibi Olmaya Hazır mısın

Bebek Sahibi Olmak Pahalı Bir İştir!

Bir çocuğu büyütmek için ihtiyaç duyacağınız her şeyi karşılayabileceğinizden emin olmanız önemlidir. Bunlar, çocuk bakımı ve eğitim konusunu içerse de daha büyük bir eve taşınmanın masrafını da içerebilir.

Bir Çocuk Hayatınızı Nasıl Değiştirir? bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. | Facebook Sayfamız: Annelik Dünyası